Jak podejść do malowania płytek łazienkowych

Istnieje kilka zmiennych, które należy wziąć pod uwagę przed malowaniem płytek łazienkowych. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, którą farbę wybrać: lateksową czy epoksydową? i jak przygotować płytki przed rozpoczęciem. Nie zapomnij założyć maski przeciwpyłowej i użyć ściereczki z mikrofibry podczas szlifowania. Odklej taśmą wszystkie miejsca, które wymagają malowania. Następnie, painter’s tape them off with masking tape.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z budowawitkowski.pl

Variables to consider before painting bathroom tiles

There are a number of variables to consider before painting bathroom tiles. Powierzchnia płytek musi być czysta, sucha i gotowa do przyjęcia farby. W zależności od tego, jak chcesz pomalować swoje powierzchnie pokryte kafelkami, można albo toczyć podkład na dużych obszarach płytek, lub pędzla na jednej warstwie farby. Jeśli malujesz pojedyncze płytki, pamiętaj, aby używać pędzla pod kątem i stabilnej ręki, aby uniknąć zabrudzenia sąsiednich płytek lub linii fug. Wybór techniki różni się również w zależności od rodzaju płytek łazienkowych, które chcesz malować. Dla najlepszych wyników, wybrać technikę, która pozwoli płytki łazienkowe do wyschnięcia dokładnie.

Koszt. Koszt różni się znacznie w zależności od wielkości łazienki. Średnia cena do malowania płytek łazienkowych jest około 69 dolarów dla średniej wielkości łazienki, i może wzrosnąć stamtąd. Cena za materiały i pracy, aby zakończyć projekt różni się znacznie, ale należy budżet między 55 i 200 dolarów. Koszty te zakładają, że robisz pracę sam. Zatrudnianie profesjonalnego malarza znacznie zwiększy ogólny koszt, w zakresie od 500 do 1100 dolarów.

Wybieranie między lateksem i farbą epoksydową

Wybieranie między lateksem i farbą epoksydową do płytek łazienkowych nie jest trudnym zadaniem, ale ważne jest, aby zrozumieć ich różnice i upewnić się, że wybierzesz odpowiedni. Podczas gdy farby lateksowe i epoksydowe oferują podobne korzyści, oba typy mają swoje wady. Farba akrylowa lepiej nadaje się do podłóg, które nie są często narażone na działanie wody, natomiast farba epoksydowa jest bardziej trwała i ma większą przyczepność. Ten rodzaj farby nie nadaje się jednak do miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak łazienki.

Czy masz nieszkliwione płytki kwarcowe, czy płytki ceramiczne, możesz użyć każdej z tych farb. Farba lateksowa jest tańsza i jest lepsza dla nieporowatych powierzchni płytek, jak ceramika czy porcelana. Podczas gdy farba lateksowa jest mniej toksyczna niż farba epoksydowa, łatwo się starzeje pod wpływem silnej wilgoci. Zaleca się stosowanie farby epoksydowej do płytek łazienkowych, gdy planujesz mieć obszar splash.

Przygotowanie

Jeśli planujesz malować płytki łazienkowe, musisz przygotować je prawidłowo. Istnieje kilka kroków przygotowawczych, które musisz wykonać, aby zapewnić, że farba będzie trzymać się płytek. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki rodzaj farby używasz. Następnie, trzeba przygotować powierzchnię, która będzie malowane płytki z. Można przygotować powierzchnię płytki przez czyszczenie go prawidłowo, gruntowanie go i uszczelniania go.

Farbę używasz musi być odpowiedni do malowania płytek łazienkowych. Farby na bazie wody lepiej nadają się do tego typu powierzchni. Farba lateksowa jest również odpowiednia, ale należy upewnić się, że jest ona odpowiednia dla takich obszarów o dużym natężeniu ruchu. Poza tym farba akrylowa jest bardziej elastyczna, więc nie będzie pękać i odklejać się od płytek. Upewnij się, że przestrzegasz instrukcji producenta dotyczących jakości i konsystencji farby. Możesz również chcieć wyczyścić płytkę wodą z mydłem, aby usunąć luźną farbę.

Unikanie zanurzenia

Malowanie płytek łazienkowych może być wymagającym projektem. Istnieje wiele czynników do rozważenia i unikanie zanurzania się w farbie jest kluczowe dla sukcesu pracy. Kilka z tych wskazówek zapewni, że pomalujesz swoje płytki bez powodowania jakichkolwiek szkód. Po pierwsze, należy dokładnie oczyścić swoje płytki. Czyste płytki są gładkie i wolne od pleśni i brudu. Następnie przygotuj je do malowania, wycierając nadmiar podkładu wilgotną szmatką. Następnie pozwól im dokładnie wyschnąć.

Jeśli pracujesz z ruchliwą płytką podłogową, możesz użyć sztuczki w połowie wysokości, aby odciągnąć uwagę od kolorowych płytek poniżej. Innym sposobem na stworzenie wzoru jest użycie tej samej płytki w dwóch różnych kolorach. Mieszanie i dopasowywanie dwóch kolorów pomoże Ci stworzyć granice, paski o różnych rozmiarach i pionowe wzory. Dzięki tym sztuczkom unikniesz oblania podczas malowania płytek łazienkowych.

Unikanie pęknięć włoskowatych

Istnieją dwie metody naprawy pęknięć włoskowatych płytek: jedna polega na pomalowaniu pęknięcia warstwą bezbarwnego epoksydu lub możesz pokryć je nowym kolorem. Pierwsza metoda wymaga wysokiej jakości farby z bliskim dopasowaniem do koloru płytki. Ta opcja nie będzie działać z teksturowanych lub wzorzyste płytki, i trzeba będzie poprosić pracownika sklepu farby o pomoc mieszania dokładny mecz. Druga metoda polega na przemalowaniu pękniętej płytki z zupełnie nowym kolorem.

Druga metoda polega na użyciu farby do łatania pęknięć włosowych. Można to zrobić za pomocą dwuczęściowego jasnego epoksydowego. Wymieszaj epoksyd na kawałku tektury lub jednorazowej pokrywy i dab mieszaniny do pęknięcia. Użyj cienkiego pędzla, aby zastosować mieszaninę. Upewnij się, że używasz małych ilości epoksydu. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich instrukcji dotyczących stosowania farby, aby uniknąć przepełnienia pęknięcia.

Wybór właściwego koloru

Jest wiele czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o kolorze płytek łazienkowych. Biały jest popularnym wyborem kolorystycznym dla łazienek, a jego wszechstronność sprawia, że jest to doskonały wybór. Może być używany jako centralny punkt dla wielu różnych projektów łazienkowych, ponieważ może łączyć się z każdym innym kolorem. Off-white jest doskonałą alternatywą, ponieważ można go dopasować do prawie każdego odcienia koloru. Alternatywnie, łazienka z białymi płytkami może być ozdobiona płytkami w zupełnie innym kolorze.

Przy wyborze płytek, pomyśl o tym, jak chcesz, aby pokój czuł się. Jasne, neutralne kolory są najlepsze dla łazienek. Jeśli chciałbyś dodać trochę osobowości do pokoju, wybierz kontrastujący lub ciemniejszy odcień tego samego koloru. W ten sposób potencjalni nabywcy i najemcy nie będą zniechęceni Twoim wyborem. Pamiętaj, że płytki łazienkowe powinny trwać przez wiele lat. Powinieneś również rozważyć konserwację swoich płytek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane