Jak samodzielnie pomalować elewację domu

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do wykonania pracy. Oto przedmioty, których potrzebujesz: wałek do malowania, pistolet do uszczelniania i farba. Możesz również zatrudnić wykonawcę prac malarskich, jeśli nie czujesz się pewnie używając narzędzi elektrycznych. W tym artykule omówimy niektóre z najważniejszych przedmiotów. I oczywiście, zawsze możesz uczyć się na błędach innych ludzi. Czytaj dalej!

Przygotowanie

Jeśli przygotowujesz się do samodzielnego malowania elewacji swojego domu, będziesz musiał dokonać niezbędnych napraw ścian i przygotować powierzchnie zewnętrzne. Na przykład może być konieczne naprawienie zniszczonej zaprawy i ponowne wypunktowanie murów. Może to wymagać zatrudnienia osoby zajmującej się tynkowaniem domu. Na szczęście możesz wykonać przygotowanie za mniejsze pieniądze niż wynajęcie profesjonalisty. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka wskazówek i sztuczek, aby zaoszczędzić pieniądze i mieć świetnie pomalowany dom.

Czy malujesz zewnętrzną lub wewnętrzną część domu, ważne jest, aby odpowiednio przygotować powierzchnie przed ich pomalowaniem. Na przykład, jeśli twój dom jest wymieniony lub znajduje się w strefie konserwatorskiej, będziesz musiał uzyskać pozwolenie od odpowiednich władz na przeprowadzenie tej pracy. Przygotowanie powierzchni jest istotne, ponieważ będzie określać, czy farba przylega do powierzchni, czy nie. Jeśli nie uda Ci się odpowiednio przygotować powierzchni, będziesz musiał ponownie wykonać pracę malarską. Aby rozpocząć, należy dokładnie oczyścić ściany. Usuń pajęczyny i kurz.

Powinieneś również dobrze wybrać farbę. Pamiętaj, że farba zewnętrzna różni się od farby wewnętrznej. Upewnij się, że wybierasz odpowiednią farbę do swojego domu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Farby zewnętrzne powinny być wybrane starannie, aby zapewnić długotrwałe rezultaty. Profesjonalista będzie w stanie wykonać zadanie dokładnie i bezpiecznie. Będziesz oszczędzać pieniądze, jeśli nie popełnisz błędów! Najlepiej pozostawić tę pracę wykwalifikowanemu profesjonaliście.

Taca z wałkami

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przed użyciem wałków do malowania elewacji domu. Po pierwsze, są one droższe niż pędzle, ale nie są tak wygodne w użyciu na małych powierzchniach. Dodatkowo, wałki mają ograniczoną ilość farby, więc będziesz musiał stale nakładać je ponownie, aby wykonać swoje zadanie. Jednakże, jeśli robisz malowanie siebie, są one zdecydowanie sposób, aby przejść.

Podczas malowania na zewnątrz domu z wałka, trzeba będzie taca farby. Są to albo jednorazowe plastikowe wkładki, albo metalowe tace, które mieszczą farbę. Powinieneś zanurzyć swój wałek w farbie i toczyć go po żebrowanej powierzchni, aby usunąć nadmiar farby. Jeśli malujesz duży obszar, będziesz chciał naturalny wałek do farb olejnych, podczas gdy syntetyczny wałek będzie dobrze działać dla farb lateksowych. Im krótsza drzemka, tym gładsza będzie farba.

Użyj tacy wałka, aby zapewnić równą warstwę farby. Możesz kupić tacę rolkową, która pozwala na toczenie farby po powierzchni. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie nakładasz zbyt dużo farby, a także zapobiegniesz powstawaniu smug na powierzchni. Tak długo, jak nie przeszkadza Ci utrata części farby, jest to doskonały wybór do malowania elewacji domu.

Do samodzielnego malowania ścian możesz użyć farby na bazie wody lub oleju. Będziesz musiał kupić tyle farby, aby pomalować ścianę o powierzchni 15 m2. Średnia ilość potrzebnej farby wynosi od 160 do 250 gramów na metr kwadratowy, więc do pokrycia ściany o powierzchni 15 m2 będziesz potrzebował kilku litrów farby. Grubość warstwy jest również czynnikiem.

Pistolet do kauczuku

Używanie pistoletu do kauczuku do malowania elewacji domu jest stosunkowo łatwe, o ile jesteś ostrożny z narzędziem. Jednak może być konieczne, aby najpierw poćwiczyć na kawałku papieru, ponieważ caulk będzie się kurczyć, gdy wyschnie. Aby zapewnić profesjonalnie wyglądający rezultat, najpierw poćwicz na mniejszej powierzchni. Ściskając ruch z pistoletem caulk spowoduje gładsze wykończenie.

Dobry pistolet caulking będzie zasilany bateriami. Cena pistoletu zasilanego bateriami może wynosić od 35 do kilkuset dolarów. Podstawowy, niedrogi model zrobi, podczas gdy droższy pistolet pneumatyczny będzie kosztował kilkaset dolarów. Te pistolety używać sprężarki powietrza do dozowania caulk i są znacznie łatwiejsze do aktywacji i kontroli. Profesjonalni wykonawcy będą potrzebować pneumatycznych pistoletów do klejenia, however.

Pistolet do klejenia jest również ważny, ponieważ niewłaściwy może spowodować wyciek farby do domu. Oprócz uszczelniania, pistolet do uszczelniania może być również używany do wymiany drewnianych listew wykończeniowych lub desek faszynowych. Korzystanie z pistoletu do uszczelniania do malowania fasady domu siebie może zaoszczędzić pieniądze i czas, więc rozważyć zakup pistoletu do uszczelniania, który jest przeznaczony do malowania domu.

Jeśli masz jakiekolwiek uszkodzenia cegieł na fasadzie domu, ważne jest, aby go naprawić. Jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie, łatwiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty. Po wykonaniu tych czynności użyj taśmy malarskiej i rozpylacza do ochrony opraw oświetleniowych i skrzynek pocztowych. Po wyschnięciu caulk, można rozpocząć malowanie.

Painting contractor

Wiele osób jest wygodne robi malowanie wnętrz, niewielu jest wystarczająco pewny siebie, aby zająć się zewnętrzną część domu. Dobry wykonawca zapewni Ci wycenę w oparciu o szczegóły pracy. Koszt będzie się różnić w zależności od jakości i obszaru domu. Przed rozpoczęciem projektu malarskiego należy zebrać co najmniej trzy szacunki, aby porównać ceny i zakres prac. Zapytaj wykonawcę o referencje, jeździć przez niektóre z domów, które malował, i poprosić o przykłady ukończonych projektów. Wreszcie, należy sprawdzić lokalne rozporządzenia. Niektóre obszary mogą być zabronione przy użyciu niektórych kolorów, więc upewnij się, że wiesz, co ograniczenia są dla domu you live in.

Podczas malowania na zewnątrz domu, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Upewnij się, że używasz drabiny, która jest wystarczająco długa, aby osiągnąć najwyższy punkt. Ustaw drabinę tak, aby co najmniej jedna czwarta jej wysokości była oddalona od podstawy domu. Jeśli używasz wysuwanej drabiny, upewnij się, że masz kogoś, kto może trzymać drabinę za Ciebie. Jeśli malujesz z wyższego poziomu, użyj rusztowania dla bezpieczeństwa.

Przed malowaniem zewnętrznej części domu, ważne jest, aby pamiętać o temperaturze wymaganej dla świeżej warstwy farby, aby utwardzić prawidłowo. Temperatura powinna wynosić 50 stopni dla farby zewnętrznej do pełnego wyschnięcia. Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, może chcesz poczekać do zimy. Dla radykalnych zmian w kolorze, może chcesz rozważyć wynajęcie profesjonalisty. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, nie zatrudniając dekoratora wnętrz. Ponadto, możesz pomalować dom samodzielnie i zaoszczędzić sporo pieniędzy!

Należy pamiętać, że zewnętrzna część domu może być kosztowna, jeśli zatrudnisz profesjonalnego wykonawcę. Oprócz pracy, zewnętrzne malowanie domu może kosztować w dowolnym miejscu od 1 000 do 6 000 dolarów. Jeśli zdecydujesz się zatrudnić profesjonalistę, ważne jest, aby rozważyć własne możliwości, ponieważ będziesz spędzać dużo czasu i pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że malowanie domu może być niebezpieczne i wymaga poważnego wysiłku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane