Jak używać multimetru do testowania baterii

Jeśli musisz przetestować element elektryczny, będziesz musiał użyć multimetru. Multimetr to woltomierz z wbudowanymi opornikami obciążającymi. Amperomierz jest miernikiem napięcia i można go użyć do testowania baterii. Do wykonywania połączeń zawsze należy korzystać z usług wykwalifikowanej osoby. Urządzenia testujące muszą być odpowiednio oznaczone. W ten sposób można mieć pewność, że nie naraża się na ryzyko.

Testy akumulatora to prosty woltomierz z kilkoma wbudowanymi rezystorami obciążenia

Testy akumulatora to przydatne narzędzie do sprawdzania akumulatora pojazdu. Wystarczy prosty woltomierz i kilka rezystorów obciążenia, aby sprawdzić stan akumulatora. W wielu przypadkach, można użyć testera do określenia, czy akumulator jest martwy lub ma wystarczająco dużo soku do zasilania pojazdu. W innych przypadkach tester może być użyty do wykrycia słabego akumulatora lub zdiagnozowania wadliwego akumulatora.

Tester akumulatorów to woltomierz, który pokazuje napięcie akumulatora pod określonym wcześniej obciążeniem. Może być stosowany zarówno do akumulatorów 6 jak i 12 V. Posiada skalę woltomierza prądu stałego (VM), która jest zwykle skalibrowana w woltach i ma kolorową skalę wskazującą poziom i stan naładowania akumulatora.

Multimetry są używane do rozwiązywania problemów elektrycznych

Multimetry to elektroniczne przyrządy pomiarowe z wieloma funkcjami. Mogą to być urządzenia ręczne, które można wykorzystać do podstawowego wyszukiwania usterek, jak również przyrządy stanowiskowe, które mierzą prąd, napięcie, opór i temperaturę. Zakres pomiarów zależy od urządzenia, dlatego powinieneś kupić taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Znajdziesz szeroki zakres zastosowań multimetrów, od rozwiązywania problemów elektrycznych do identyfikowania wadliwych urządzeń.

Te instrumenty są wyposażone w dwa lub trzy porty, które są zwykle oznaczone jako COM. To do nich podłącza się czarną sondę, która jest połączona z masą. Port mAVO służy do pomiaru napięcia i rezystancji. Port mAVO może być również oznaczony jako VO lub V. Czerwony port 10A jest rzadziej spotykany niż port mAVO, ale służy do badania prądów do 10 amperów.

Amperomierze służą do pomiaru napięcia

Woltomierze i amperomierze zarówno mierzą prąd w obwodzie elektrycznym. Miernik prądu jest połączony szeregowo z obciążeniem, aby uzyskać niższy odczyt. Jeśli wymagany jest wyższy odczyt prądu, zamiast niego stosuje się przekładnik prądowy. CT jest umieszczony w szynie jako uzwojenie pierwotne i musi mieć taką samą skalę jak amperomierz. W tym artykule poznamy różne rodzaje amperomierzy i sposoby ich wykorzystania do określenia napięcia i prądu w obwodzie elektrycznym.

Standardowy przyrząd, taki jak amperomierz czy woltomierz, jest bardzo prosty i wygodny w użyciu. Różnica polega na sposobie działania urządzenia. Standardowy amperomierz jest małym urządzeniem o niewielkim oporze. Ten mały opór pozwala na przepływ największego prądu przez niego. Amperomierz jest w zasadzie analizatorem obwodów. Odchylenie amperomierza w pełnej skali jest miarą prądu płynącego w obwodzie.

Ohmetry służą do pomiaru rezystancji

Ohmomierz jest urządzeniem służącym do pomiaru rezystancji elementów elektrycznych. Jest to przyrząd liniowy z rezystorem bocznikowym R2. W szereg z elementem pomiarowym połączona jest bateria i rezystor R1. Element pomiarowy jest połączony szeregowo między dwoma zaciskami A i B. Rezystancja bocznika jest zwykle prawidłowa dla zerowego odczytu elementu pomiarowego. Igła omomierza odchyla się w kierunku zera, gdy płynie w nim prąd o pełnym obciążeniu.

Ohmetry występują w dwóch rodzajach, bocznikowym i szeregowym. Omomierze bocznikowe mierzą opór równolegle z ruchem miernika. Omomierze mogą mierzyć opór w pomiarach elektrycznych nawet do 1 miliona omów. Ta cecha uniemożliwia zastosowanie miernika w zmontowanym obwodzie. Ważne jest, aby przed użyciem omomierza bocznikowego upewnić się, że napięcie z baterii jest stałe.

Ohmetry z kompensacją offsetową są wbudowane w wiele przyrządów Keithley

Ohmetry z kompensacją offsetową mają dwie główne zalety. Po pierwsze, pomagają wyeliminować błędy spowodowane przez termoelektryczny EMF, który może powodować niedokładność pomiarów. Technika ta polega na odjęciu od pomiarów prądu bodźca przesunięcia odczytu omomierza. Technika ta pozwala również zmniejszyć błędy pomiarowe spowodowane dryfem temperaturowym.

W procesie pomiarów elektrycznych dokładność urządzenia zależy od rozdzielczości odczytu cyfrowego. Najniższy zakres pomiarowy 51/2-cyfrowej maszyny DMM powoduje, że czułość wynosi 1uV. Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o dokładności jest zakres pomiarowy. Przykładem zakresu może być 200 mV. Przyrząd o czułości 1uV zostałby sklasyfikowany jako wysokiej jakości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane