Kilka pomysłów na ogrodzenie domu jednorodzinnego

W przypadku ogrodzenia domu jednorodzinnego istnieje wiele dostępnych opcji. Drewniane ogrodzenia dobrze wkomponują się w krajobraz, natomiast naturalne ogrodzenia zablokują resztę świata. Kolejnym popularnym wyborem są ogrodzenia kratowe. Możesz również użyć roślin i drzew, aby wtopić się w otaczający krajobraz. Niezależnie od tego, co zdecydujesz, te wskazówki mogą pomóc Ci stworzyć idealne ogrodzenie dla Twojego domu.

Naturalne ogrodzenia blokują resztę świata

Wiele osób nie przepada za uczuciem ogrodzonego podwórka i wolałoby naturalne ogrodzenie. Podczas gdy można wybrać standardowe ogrodzenie, można również zdecydować się na kombinację standardowego ogrodzenia i naturalnych roślin. Ogólnie rzecz biorąc, naturalne ogrodzenia mają grubszą barierę. Są one również bardziej estetyczne niż standardowe ogrodzenia. Oto niektóre z zalet naturalnych ogrodzeń dla domów jednorodzinnych.

Drewniane ogrodzenia są dobrą opcją

Choć białe drewno jest popularnym wyborem dla domu jednorodzinnego, istnieje kilka innych rodzajów drewna, które działają dobrze jako ogrodzenia. Drewno impregnowane ciśnieniowo ma żółty lub jasnozielony odcień, który upodabnia je do sekwoi lub cedru. Jest to opcja mało wymagająca w utrzymaniu, ale wymaga regularnego barwienia i konserwacji. Drewniane ogrodzenia nie są tak stabilne jak sekwoja, ale są mniej kosztowne.

Winylowe i drewniane ogrodzenia mają różne plusy i minusy. Vinyl jest tańszą alternatywą, a drewno będzie trwać przez 50 lat, jeśli prawidłowo utrzymane. Jednak ogrodzenia winylowe mają tendencję do blaknięcia i gnicia szybciej. Cyprys zawiera również substancję chemiczną, która odpycha owady. To sprawia, że cyprys jest dobrym wyborem dla domów jednorodzinnych, chociaż drewno może być drogie.

Rośliny i drzewa wtapiają się w krajobraz

Wybór odpowiedniego rodzaju roślin i drzew do krajobrazu jest istotny dla atrakcyjności wizualnej domu. W wielu przypadkach drzewa i rośliny tworzą równomierne poczucie skali na Twojej posesji. Mogą one podkreślić lub zdemaskować Twój dom, więc zastanów się, gdzie powinny się znajdować. Duże drzewa są szczególnie odpowiednie dla domów, które mają tylko jeden podjazd lub garaż. Zmiękczają one również silne pionowe linie Twojego domu.

Latowe ogrodzenia górne

Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie górne kratowe dla swojego domu, będziesz musiał najpierw zmierzyć przestrzeń. Zmierz obwód przestrzeni i zaznacz położenie każdego słupka. Upewnij się, że masz wolną przestrzeń co najmniej 12 cali nad wierzchołkami paneli kratowych. Następnie przymocuj panele ogrodzeniowe za pomocą ocynkowanych śrub lub wiertarki elektrycznej. Po dołączeniu paneli, możesz je pomalować, zabarwić lub udekorować jakkolwiek chcesz.

Istnieje kilka opcji dostępnych przy wyborze ogrodzeń kratowych górnych do ogrodzenia samotnych domów jednorodzinnych. Na przykład, można wybrać ogrodzenie, które jest obramowane lub nieobramowane. Lattice top ogrodzenie może być również stosowany jako topper dla istniejącego ogrodzenia. Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń kratowych górnych, w tym proste, scalloped, i łukowate odmiany. Mogą one mieć wysokość od trzech do ośmiu stóp i szerokość od czterech do ośmiu stóp. Odstęp między każdą listwą waha się od dwudziestu milimetrów do 68 milimetrów. Lattice top fences can be painted or stained, depending on their material.

Using string and batter boards to create a privacy fence

Using string and batter boards to build a privacy fence for a single-story home is a relatively straightforward task. Najpierw należy zmierzyć długość posesji i umieścić sznurek pomiędzy listwami. Gdy sznurek osiągnie pożądaną długość, wbij dwa batter boards poza lokalizacje narożne, uzupełniając obwód. Umieść kolejny batter board między każdym ciągiem i powtórz proces, aby ułożyć sąsiadujące strony.

Aby zbudować ogrodzenie prywatności, musisz zmierzyć szerokość swojej nieruchomości i odległość między słupkami ogrodzenia. Ważne jest również, aby zaznaczyć obwód za pomocą linii sznurka. Możesz użyć sznurka, aby poprowadzić rozstaw swoich listewek ogrodzeniowych. Po rozplanowaniu obwodu za pomocą sznurka, zaznacz słupki za pomocą ołówka. Następnie wykop otwory na listwy i słupki ogrodzeniowe.

Używanie ogrodzeń winylowych

Jeśli masz dom jednorodzinny, możesz rozważyć użycie ogrodzeń winylowych. Ten rodzaj ogrodzenia nie wymaga malowania lub barwienia i jest łatwy do czyszczenia. Ponieważ nie jest porowaty, nie przyciąga kurzu, brudu ani mchu. Możesz nawet użyć węża ogrodowego do czyszczenia ogrodzenia. Istnieje wiele firm, które mogą pomóc w wyborze atrakcyjnego projektu, a nawet naśladować inne materiały ogrodzeniowe.

Średni koszt ogrodzenia winylowego będzie zależał od jego wielkości i wysokości, aktualnego kosztu materiałów i pracy. Dodatkowe funkcje, takie jak brama ogrodzeniowa i czapki na słupki, mogą również zwiększyć koszt. Grubość ogrodzenia będzie również wpływać na cenę. Tańsze odmiany ogrodzeń winylowych są cienkie i łatwo ulegają uszkodzeniom, natomiast grubsze będą wymagały mniejszej konserwacji. Ważne jest jednak, aby znać koszt instalacji i konserwacji ogrodzeń winylowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane