Na jakiej wysokości zamontować wannę narożną?

Jeśli jesteś na rynku nowej wanny narożnej, możesz się zastanawiać, na jakiej wysokości ją zainstalować. Oto jak ustalić dokładną wysokość nowej wanny. Wysokość wanny można regulować za pomocą śrub dostarczonych przez producenta. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest zainstalować wannę narożną na optymalnej wysokości. Ale co zrobić, jeśli nie masz w łazience miejsca na większą wannę?

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale kupwentylacje.pl

Oblicz wysokość wanny narożnej

Kupując nową wannę, pamiętaj o zmierzeniu długości, szerokości i wysokości pomieszczenia, w którym planujesz ją zainstalować. Mniejsze wanny narożne mają 48 cali długości i 19 do 20 cali wysokości i są idealne do łazienki dla jednej lub dwóch osób. Większe wanny narożne mają 72 cale długości i 19 do 20 cali wysokości, i mogą wygodnie usadowić dwie lub cztery osoby.

Możesz również zmierzyć długość pokoju, w którym znajduje się wanna narożna i zmierzyć z tego punktu. Upewnij się, że otoczka wanny jest równa i leży płasko. Nie należy trzymać taśmy mierniczej pod kątem. W przeciwnym razie otrzymasz niedokładny pomiar. Podczas pomiaru długości, dodać dwa cale do każdego końca wanny, ponieważ są to najbardziej zauważalne części wanny. Gdy masz już długość i szerokość, jesteś gotowy, aby przejść i kupić idealną wannę.

Choć istnieje wiele modeli wanien narożnych, wszystkie mają różne wysokości i szerokości. Standardowy rozmiar to około 5 stóp długości i 30 cali szerokości, ale można znaleźć mniejsze wersje, zbyt. Ogólnie jednak wysokość wanien narożnych powinna wynosić co najmniej 21 cali nad podłogą, a 30 cali jest zalecane dla łazienek o ograniczonej przestrzeni. Oprócz długości i szerokości należy zwrócić uwagę na wysokość krawędzi. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa wysokość obręczy, tym więcej wody może ona przykryć. Należy jednak pamiętać, że niski rant wanny może być niewygodny dla osób o wyższej budowie ciała.

Niektórzy producenci oferują dodatkowe funkcje w wannach narożnych, które nie są dostępne w standardowych wannach. Niektóre z tych funkcji obejmują drzwi umożliwiające łatwy dostęp i głębsze wanny dla dwóch osób. Materiał użyty do budowy wanny narożnej może być drogi. Najmniej kosztowne wanny narożne wykonane są z włókna szklanego lub akrylu. Materiały te są zarówno tańsze w zakupie, jak i łatwiejsze w naprawie niż akryl. Drewno i szkło są również wykorzystywane w nietypowej konstrukcji wanny.

Rozmiar wanny narożnej

Rozmiar wanny narożnej może wpłynąć na jej atrakcyjność i praktyczność. Powinna zmieścić się w łazience, nie ograniczając ruchów. Weź również pod uwagę kształt wanny. Niektórzy ludzie lubią kąpiele, które się rozciągają, podczas gdy inni doceniają opcję siedzenia lub drzwi. Będziesz musiał podjąć decyzję o swoich potrzebach i preferencjach przed dokonaniem ostatecznego zakupu. Istnieje kilka sposobów na zainstalowanie wanny narożnej. Wybór jednego z odpływem w rogu w pobliżu próżności lub zlewu może zaoszczędzić miejsce.

Jest kilka zalet wanny narożnej. Po pierwsze, ogólny kształt jest większy. Większe modele oferują większą powierzchnię i objętość, a niektóre mogą pomieścić trzy osoby. Ponadto, wykorzystują one martwą przestrzeń w niewygodnym kącie, która w przeciwnym razie może zostać zmarnowana przez tradycyjną wannę. Uwalniają również miejsce w centrum łazienki i pozwalają na miejsce na prysznic typu walk-in. Możesz również wybrać wannę narożną, aby dopasować ją do wystroju łazienki.

Jeśli instalujesz wannę narożną w swojej głównej łazience, upewnij się, że wymiary są spójne. Łazienka o wymiarach sześć na sześć pomieści wannę narożną. Jeśli chciałbyś, aby wanna miała taką samą głębokość jak reszta łazienki, możesz zainstalować ją po drugiej stronie ściany. Inny świetny układ wanny narożnej jest dziewięć-by-pięć, który ma dodaną długość zarówno dla wanny, jak i ściany.

Choć wanny narożne mogą być w różnych rozmiarach, większość producentów produkuje tylko standardowe rozmiary wanien. Są one zazwyczaj 60 cali szerokości przez 20 cali głębokości. Znajdziesz mniejsze modele między 48 cali i 36 cali, z królewską wanną o wymiarach 72 cale na dwadzieścia trzy cale. Wanna narożna jest idealna do relaksu i rozpieszczania siebie lub bliskiej osoby. I bardzo łatwo jest znaleźć wannę narożną, która odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Głębokość wanny narożnej

Jeśli rozważasz instalację nowej łazienki, możesz zastanawiać się, jak określić głębokość wanny narożnej. Na szczęście istnieje wiele zasobów internetowych, które mogą pomóc Ci znaleźć odpowiedni rozmiar dla Twojej przestrzeni. Możesz także poprosić wykonawcę o pomoc w określeniu właściwych wymiarów wanny, a oni będą mogli zaoferować Ci fachową poradę. Na przykład, wanna narożna może być dłuższa niż zwykła wanna, ale nie zawsze jest tak głęboka.

Istnieje wiele korzyści z zainstalowania wanny narożnej, od wyglądu wizualnego do funkcjonalności. Wanny narożne są wygodne, ponieważ mogą być umieszczone w dziwnych narożnikach i nadal są wystarczająco duże, aby pomieścić dwie osoby kąpiące się. W przeciwieństwie do standardowej wanny prostokątnej, wanna narożna może być również używana jako wanna do podgrzewania wody, więc można ją łatwo przekształcić w wannę. Ale podczas gdy są one droższe niż tradycyjne wanny, mogą uwolnić przestrzeń w środku małej łazienki.

Główny rozmiar wanny narożnej nie jest standardowy i będzie zależał od wielkości Twojej łazienki. Możesz kupić wannę o wymiarach cztery stopy na cztery stopy z głębokością 18 cali, podczas gdy 60-calowa wanna pomieści od 75 do 90 galonów wody. Można również znaleźć większe modele o pojemności do 80 galonów wody. Możesz wybierać spośród różnych kolorów i materiałów dla swojej narożnej bathtub.

Freestanding bathtubs wymagają dodatkowych trzech cali przestrzeni wokół końców i czterech cali między wanną a ścianą. Wanny wolnostojące powinny mieć również przestrzeń na stopy i głowę, która jest sześć cali dłuższa niż długość wnęki. Na koniec należy pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości miejsca na bezpieczne wejście i wyjście z wanny. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, to powinieneś rozważyć zakup wanny narożnej z bardzo szeroką przestrzenią na stopy.

Koszt wanny narożnej

Wanna narożna może być wystarczająco mała dla jednej osoby lub wystarczająco duża dla dwóch osób, a także mogą one pochodzić z wbudowanymi siedzeniami lub atrakcyjnymi motywami. Wiele z tych wanien może być wbudowanych lub wolnostojących i mogą one mieć większą pojemność wodną niż tradycyjne wanny. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć wannę, która zaoszczędzi miejsce na podłodze, czy taką, która jest świetnym miejscem na relaks w kąpieli z bąbelkami, wanna narożna może być idealną opcją.

Wanna narożna doda odrobinę stylu i uroku do Twojej łazienki. Podczas gdy możesz przypisać swoją pożądaną ilość miejsca, gdy budujesz nowy dom, jeśli przebudowujesz swój istniejący, nie będziesz miał luksusu przenoszenia ścian. Będziesz musiał pracować z przestrzenią, którą masz. A z wanną narożną, możesz w pełni wykorzystać to, co masz.

Współczesne wanny narożne oszczędzają miejsce, mają ćwierć-owalne ciało i zewnętrzną obudowę, owalną umywalkę i półki. Wanny te mogą mieć przelew lub otwór odpływowy, ale zazwyczaj są wykonane z trwałego, białego akrylu i posiadają przelew. Niektóre modele mają nawet otwory na kran w połowie krawędzi. Tradycyjne wanny narożne są również dostępne, a wiele z nich ma szerokie, ozdobne rowki, które biegną wzdłuż boków.

Wanny narożne występują w wielu kolorach i stylach. Można nawet znaleźć jeden w kolorze czarnym, który będzie inspirować regal i luksusowe uczucie. Czarna wanna może być również show-stopping, z oświetleniem i chromoterapii funkcji pokazując ich piękno. Luksusowe wanny narożne mogą być drogie, ale są warte inwestycji. Będziesz cieszyć się luksusową wanną przez wiele lat. Będziesz mógł dbać o swoją nową wannę, kiedy tylko zechcesz, a najlepszą rzeczą w nich jest to, że są praktycznie bezobsługowe!

Wybór wanny narożnej

Wanna narożna jest doskonałym wyborem dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń w łazience. Wanny te mają kształt kwadratowy lub prostokątny, ale dostępne są również modele trójkątne. Jeśli jednak planujesz umieścić wannę przed wanną, może być konieczne wybranie innego stylu. Aby uniknąć zalania, poszukaj wanny narożnej z odpływem przelewowym. Dobrym pomysłem jest również rozważenie estetyki wanny narożnej.

Rodzaj materiału konstrukcyjnego, który wybierzesz, określi cenę i funkcjonalność wanny. Najczęstszym materiałem konstrukcyjnym jest stal emaliowana porcelanowo, która jest trwała, niedroga i łatwa w utrzymaniu. Wanny z włókna szklanego są bardziej przystępne, ale nie trwają tak długo, jak ich odpowiedniki akrylowe. Niemniej jednak, prawdopodobnie przekonasz się, że wanna narożna idealnie pasuje do małej łazienki. Po zainstalowaniu, wanna zajmie bardzo mało miejsca.

Choć istnieje wiele korzyści z instalacji wanny narożnej, jej główną zaletą jest jej kompaktowy rozmiar. Wanny te mieszczą się w ciasnych miejscach, pozwalając na dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania lub prysznica. A ponieważ zajmują mało miejsca, pasują do różnych narożników. Ponadto, wanny te są świetne do zabiegów hydroterapii, ponieważ odciążają stawy i poprawiają krążenie krwi. Z tego powodu są one doskonałym wyborem dla osób posiadających mniejsze łazienki.

Innym powodem, dla którego warto wybrać wannę narożną jest to, że pozwala ona zmaksymalizować przestrzeń łazienki. Podczas gdy nie jest to idealne rozwiązanie dla większych łazienek, są one idealne dla średniej wielkości pomieszczeń. A ponieważ są one zaprojektowane jako narożnik, mogą pomóc zmaksymalizować przestrzeń w każdej łazience. Wyglądają również dobrze z innymi oprawami w łazience. Możesz więc wybrać wannę narożną, która jest zarówno piękna, jak i funkcjonalna. Doda ona uroku i stylu Twojej łazience.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane