Cena za malowanie dachu – jaka jest właściwa?

W tym przewodniku po kosztach malowania dachu dowiesz się: jaka jest właściwa cena dla Twojego konkretnego projektu, ile kosztuje każdy galon farby i ile pracy przygotowawczej jest zaangażowane przed rozpoczęciem. Otrzymasz również cztery darmowe oferty wykonawców. Pokrycie dachowe jest istotną częścią domu i powinno być dobrze utrzymane, aby wyglądać najlepiej i trwać dłużej. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci określić właściwą cenę dla projektu malowania dachu.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z elektrykawdomu.pl

Koszt malowania dachu 1 700 stóp kwadratowych

Profesjonalni malarze wezmą pod uwagę kilka czynników przy szacowaniu kosztu malowania dachu 1 700 stóp kwadratowych. Stan i konstrukcja dachu wpłynie na całkowite koszty malowania. Mocno zwietrzałe dachy zazwyczaj wymagają znacznego przygotowania. Proces ten obejmuje usunięcie gruzu i istniejącej farby. Przygotowanie dachu o powierzchni 1700 stóp kwadratowych może dodać 800 do 1000 dolarów do całkowitego kosztu projektu malowania. Dodatkowe koszty związane są z użyciem podkładów na dachach metalowych.

Farby zewnętrzne wymagają czterech do ośmiu godzin do wyschnięcia, podczas gdy farby olejne wymagają 24 godzin do wyschnięcia. Rozmiary dachów różnią się w całych Stanach Zjednoczonych, ale ogólnie rzecz biorąc, są one między 1 700 a 2 000 stóp kwadratowych. W zależności od farby używasz, może być w stanie zaoszczędzić pieniądze na rachunku za energię przy użyciu energooszczędnych farb. Ostatecznie, dobrze utrzymany dach powinien trwać do 20 lat.

Średni koszt malowania dachu o powierzchni 1 700 stóp kwadratowych wynosi 3 417 dolarów. Koszt różni się w zależności od złożoności dachu i jakości użytej farby. Jeśli zatrudniasz profesjonalnego malarza, spodziewaj się, że koszty pracy będą się wahać od 1 700 do 4 080 dolarów. Materiały i sprzęt kosztują dodatkowe $442 – $612.

Koszty farby różnią się w zależności od koloru, ale farba na dach metalowy będzie kosztować około $0,30 do $0,40 za stopę kwadratową. Można znaleźć energooszczędne farby w tanich cenach. Farby te zawierają odblaskowe i nieprzezroczyste dodatki do odbijania ciepła z dala od domu i zmniejszyć korozję. Farba do dachów metalowych, czasami nazywana metalową powłoką dachową, to zazwyczaj około 170 dolarów za pięciogalonowe wiadro. Sprzęt do mycia mocą jest również stosunkowo niedrogi ($70-$100 dziennie).

Koszt za galon farby

Istnieje kilka różnych rodzajów farb, a każdy z nich ma swoją cenę. Farba Eggshell, która jest najczęstszym wykończeniem zewnętrznym, będzie kosztować około $30-$60 za galon. Farba Eggshell ma lekki połysk i nadaje się do ścian zewnętrznych. Jest to również mniej prawdopodobne, aby chip niż inne wykończenia. Z drugiej strony, może to zająć dużo czasu, aby wyschnąć. Z tego powodu, trzeba będzie użyć spirytusu mineralnego, aby go oczyścić. Daje również bardziej błyszczący wygląd, ale może pękać i żółknąć z czasem.

Jeśli chodzi o koszty malowania dachu, musisz pamiętać o wielkości swojego dachu. Im bardziej skomplikowany jest Twój dach, tym droższa będzie farba. Ponadto, im bardziej skomplikowany projekt dachu, tym więcej czasu i pracy będzie wymagał. Farba jakości premium jest również droższa, ale będzie trwać dłużej niż tania farba. I pamiętaj, aby sprawdzić jakość farby przed wyborem jednego!

Oprócz farby, musisz uszczelnić metalowy dach przed rozpoczęciem projektu. Ten środek uszczelniający, czasami nazywany podkładem, zapewnia przyczepność farby i unika ryzyka złuszczania. Możesz kupić 5 galonów podkładu w Home Depot za 179 USD, co pokryje około 1000 stóp kwadratowych. Zaleca się również, aby mieć dobrą prognozę pogody przed malowaniem metalowego dachu.

Koszty farby różnią się w zależności od powierzchni kwadratowej, więc należy najpierw zmierzyć płaszczyzny dachu, aby określić przybliżoną cenę za galon. Galon farby pokryje około 100 stóp kwadratowych powierzchni dachu. Możesz kupić farbę luzem, aby zaoszczędzić pieniądze. Koszty farby są uzależnione od powierzchni dachu, więc weź te pomiary pod uwagę przed zamówieniem. Ponadto, pamiętaj, aby sprawdzić dach pod kątem oznak uszkodzenia, ponieważ będzie to określać koszt za galon farby.

Koszt za metr kwadratowy

Ile kosztuje malowanie dachu? Średni koszt pomalowania dachu w Nowej Zelandii wynosi od 20 do 30 dolarów za metr kwadratowy. Jednak cena, którą zapłacisz za projekt może zależeć od wielkości Twojego dachu, punktów dostępu i innych czynników. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać przy określaniu ceny za malowanie dachu. Możesz być zaskoczony różnicami w cenach między malarzami i można uniknąć ich przez porównanie values.

Przed rozpoczęciem, uzyskać przybliżony pomysł, ile farby twój dach potrzebuje. Oszacowanie, ile farby potrzebujesz, jest łatwe. Należy pomnożyć długość i szerokość swoich ścian i sufitów przez cztery. Następnie dodaj powierzchnię sufitu brutto. Będziesz potrzebował co najmniej 20 litrów farby na metr kwadratowy. Gdy już to zrobisz, będziesz wiedział, ile farby potrzebujesz. I nie zapomnij uwzględnić kosztów materiałów.

W uzupełnieniu do ceny za metr kwadratowy, powinieneś również dowiedzieć się, ile pracy będzie potrzebne do wykonania zadania. Przeciętne mieszkanie z jedną sypialnią ma około czterdziestu metrów kwadratowych. Jeśli planujesz zatrudnić malarza, aby zakończyć pracę, można oczekiwać, aby zapłacić między R60 i R80 za metr kwadratowy. Być może trzeba będzie otynkować ściany przed zatrudnieniem malarza. Koszt za metr kwadratowy projektu malowania dachu zależy od kilku czynników.

Metalowa farba do malowania dachów kosztuje od 0,30 do 40 USD za metr kwadratowy. Różne kolory kosztują więcej za stopę kwadratową, ponieważ wymagają więcej warstw. Upewnij się również, że odpowiednio przygotujesz powierzchnię, dokładnie ją czyszcząc. Średnio proces ten może kosztować od 250 do 600 dolarów. Czyszczenie dachu metalowego może zająć nawet dzień pracy, więc pamiętaj, aby uwzględnić to w swoim koszcie za metr kwadratowy.

Prace przygotowawcze wymagane przed malowaniem dachu stromego

Dla lukarn dachu stromego, prace przygotowawcze są bardziej zaangażowane niż malowanie całego dachu. Początkowo do ich malowania potrzebne będą drabiny i ewentualnie podnośnik. Jeśli nie masz tych rzeczy, rozważ ich wypożyczenie. Będziesz również potrzebował środków czyszczących do tego obszaru, takich jak TSP i szczotki do szorowania. Dysza natryskowa jest również ważna, podobnie jak taśma maskująca do ochrony szklanych paneli.

Wybór odpowiedniej farby do dachu

Jeśli rozważasz malowanie dachu, weź pod uwagę styl swojego sąsiedztwa. Może być łatwiej pomalować dach na kolor uzupełniający niż wybrać zupełnie inny odcień. Rozważ również otaczającą scenerię i inne elementy zewnętrzne, takie jak siding i drzwi. Kolory, które wybierzesz dla dachu i otoczenia, powinny dobrze ze sobą współgrać, ale nie kosztem jego stylu. Jeśli nie jesteś pewien, najlepiej zasięgnąć porady eksperta.

Po pierwsze, rozważ swój kolor gontu. Niektóre gonty są jaśniejsze lub ciemniejsze od innych, a kolory farb na gontach powinny być o jeden lub dwa odcienie jaśniejsze lub ciemniejsze od głównego koloru domu. Chłodny niebieski może kontrastować z ciepłym rdzawym kolorem gontów. Sprawdź też lokalne przepisy. Niektóre stowarzyszenia właścicieli domów mogą wymagać określonego schematu kolorów, a nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować grzywną.

Następnie rozważ swój styl architektoniczny. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, klimat o chłodnej pogodzie może być bardziej odpowiedni dla Twojego dachu. Ciepły klimat może wymagać cieplejszej farby, podczas gdy chłodny klimat może wymagać chłodniejszej bieli. Na szczęście, istnieje wiele opcji kolorów dostępnych i eksperci mogą pomóc wybrać idealny dla projektu dachowego.

Twój kolor farby dachowej może mieć wpływ na wydajność energetyczną domu. Dachy w jasnych kolorach odbijają światło słoneczne i dlatego utrzymują wnętrze chłodniejsze. Jasne dachy w ciepłym klimacie mogą zmniejszyć wydatki na klimatyzację nawet o 30%. Dachy o jasnych kolorach w izolowanych domach nie muszą się martwić o ten aspekt, a Twój wykonawca pokrycia dachowego może polecić najlepsze farby energooszczędne. Możesz również przedyskutować swoje opcje z wykonawcą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane