Jak wybrać odpowiedni kolor ścian do pokoju dziecięcego

Sypialnia Twojego dziecka powinna być szczęśliwym miejscem, więc dlaczego nie użyć koloru, aby zachęcić do zabawy? Ty możesz iść dla ciemnego lub lekkiego colour uziemiać pokój. Kolor, który wybierasz, powinien również łączyć się z resztą akcesoriów w pokoju, takich jak pościel i farby. Mid-toned błękity są łatwe mieszać i dopasowywać z jaskrawymi akcesoriami i są stosowni dla rosnących dzieci.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z eksperciodciepla.pl

Wybierać prawego colour dla ścian

Wybierać prawego colour dla ścian pokój dziecka może być podstępny. Musisz upewnić się, że wybrana paleta kolorów odpowiada osobowości Twojego dziecka i dobrze komponuje się ze stylem projektowania Twojego domu. Projektantka Laura McCroskey, z McCroskey Interiors, poleca stonowane różowe kolory dla tradycyjnych domów. W ten sposób Twoje dziecko może dorosnąć do kolorów w przyszłości.

Jeśli nie chcesz umieszczać drogich tapet, możesz spróbować blokowania kolorów, aby dodać zainteresowanie i osobowość do pokoju dziecka. Wybierz miękki ton dla ścian lub użyj jasnych, podstawowych kolorów dla uderzającego kontrastu. Dwa ładne odcienie są łatwe dla oczu i uspokajają. Ty no musisz używać różnorodność colours tworzyć uspokajającego, pięknego dziecka pokój.

Jeśli twój dziecko łatwo rozprasza się jaskrawymi colours, ty możesz próbować używać lekkiego cień błękitu odpędzać nastrój. Dzieci często kojarzą błękity z wodą i spokojem. Lekkie błękity mogą zapewnić pogodne sanktuarium. Zielony jest również kolorem uspokajającym. Jest kojarzony z naturą i pomaga zmniejszyć uczucia niepokoju. Ja jest najlepszy parować je z ciepłymi tonami.

Pomarańczowy jest popularnym kolorem dla młodych dzieci pokoje, ale ty musisz być ostrożny z ten kolorem ponieważ ja jest zbyt stymulujący i może drażnić dziecko. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że kolory dzieci nie są takie same jak dorosłych, więc eksperymentuj z różnymi odcieniami pomarańczowego i czerwonego, aby określić, który jest najlepszy dla pokoju dziecka. Możesz również wykorzystać odważny pomarańczowy na suficie, jako ściana funkcji.

While malowanie pokoju dziecka może być zabawą, musisz rozważyć ich nastrój przed popełnieniem schematu kolorów. Jasne kolory są wielcy dla playrooms, ale jasne odcienie no są dobrzy dla ścian dziecko sypialnia. Ja jest znacząco pamiętać że jaskrawe kolory mogą zakłócać dziecko sen cykl, więc ja jest lepszy trzymać się kolor który uspokaja one puszek.

Colour-blocking

Using colour-blocking no właśnie dla ścian! Użyj tej techniki, aby dodać dramaturgii do pokoju dziecka. Na przykład szeroki niebieski pas biegnący od sufitu do ściany wygląda jak dach. Nierówny wzór zygzakowaty dodaje zabawnego akcentu. Poniższe zdjęcia pokazują niektóre sposoby, w jakie można włączyć blokowanie kolorów do pokoju dziecka.

Aby dodać kontrast, pomaluj ściany na inny kolor i stwórz punkt centralny. Na przykład, jeśli pokój Twojego dziecka jest w większości neutralny, teal i zielone drzwi nadadzą mu tropikalny charakter. Możesz też pomalować połowę drzwi na jasny kolor, a drugą połowę na kolor neutralny. W ten sposób dziecko nauczy się, gdzie jest miejsce dla poszczególnych rzeczy. Również blokowanie kolorów może pomóc w osiągnięciu spójnego wyglądu we wspólnych pokojach, więc twoje dzieci będą wiedziały, gdzie umieścić swoje zabawki.

Użyj kolorów, które kontrastują ze sobą. Unikaj używania białej farby. Biała farba pokaże każdy ślad dziecka, więc wybierz delikatny kolor, aby ukryć ślady. Jaśniejsze kolory, takie jak jasnoniebieski i jasnozielony, sprawiają, że pokój wydaje się mniej „sterylny”. Możesz również zdecydować się na użycie naklejek lub tapet, aby uzyskać ten sam efekt. Pamiętaj jednak, że pokoje dziecięce powinny łamać zasady – niech to będzie ich własna przestrzeń!

Innym sposobem na wykorzystanie blokowania kolorów jest podzielenie ścian w pionie. Ta technika będzie wyglądać równie efektownie jak w poziomie. Jeśli wykorzystasz zasadę tercji do podziału pokoju, możesz stworzyć równowagę między dwoma tonami, wieszając sztukę na górnej lub dolnej części. Ponadto możesz użyć szablonów, aby stworzyć równowagę między dwoma różnymi tonami. To może być zabawny sposób dekorowania pokoju dziecka!

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego efektu jest malowanie części ściany za meblami. Możesz stworzyć ścianę fabularną, malując zewnętrzny obszar ściany w ciemniejszym odcieniu. Użyj większego słońca po drugiej stronie, aby wzmocnić efekt. Pastelowe kolory są również dobre dla sypialni dziecięcych i pokojów zabaw. Możesz zdecydować się na pomalowanie całej ściany w tych kolorach lub tylko sekcji dla dzieci. Tak czy inaczej, możesz stworzyć gigantyczne płótno!

Adding interest

Ściany twojego pokoju dziecięcego mogą być trudną decyzją z powodu liczby różnych kolorów, które będziesz chciał włączyć. Ty możesz chcieć trzymać z ten sam colour dla ścian i sufitu, lub ty możesz eksperymentować z innymi kolorami. Ciemniejszy kolor może uziemić pokój, podczas gdy lżejszy kolor może być bardziej ekscytujący. Podczas łączenia kolorów, spróbuj skoordynować pościel, zasłony i akcenty. Średnie odcienie niebieskiego są bezpiecznym wyborem i będą pasować do wielu akcesoriów. Są one również łatwe do zmiany, gdy dziecko rośnie.

Jednym z najlepszych sposobów na dodanie zainteresowania przy wyborze koloru do pokoju dziecka jest użycie cech architektonicznych pokoju. Na przykład, jeśli masz boazerię na ścianach, malowanie ich neutralnym kolorem zrównoważy jasny kolor. Jeżeli twój dziecko pokój ma gzymsy lub panele, maluje te szczegóły podkreślać architektoniczną wartość twój dom.

Yellow jest inny wielki colour rozważać. Ja jest często rozważający jako płeć neutralny colour, i jest wielki akcent colour. Jest to wesoły odcień, ale może być również przytłaczający, jeśli jest używany na pełnej ścianie. Jednak podstawowy żółty jest łatwy na oczy i jest wielki dla ścian akcentu. Jeżeli twój dziecko jest szczególnie awanturniczy, ty możesz używać czerwień jako akcentujący kolor, ale pamiętać utrzymywać je wśród płci neutralnej strefy.

Dodaje zainteresowanie gdy wybierający colour dla twój dziecka pokoju musi także zawierać okiennych dressings. Jeśli Twoje dziecko nie jest chętne do posiadania dekoracji okiennych, solidne okiennice są sposobem na przejście. Oni są wycierający, światło blokujący i przychodzą w różnorodnych farbach colours. Jeżeli twój dziecko jest łatwo rozpraszający lub ma kłopot osiedlać przy nocą, rozważa używać bladożółte akcenty.

Colour-blocking jest innym skutecznym sposobem dodawać interes do twój dziecka pokoju. Nie musisz wydawać dużo na wzory tapet, aby osiągnąć ten efekt. Możesz również spróbować połączyć dwa różne odcienie, aby stworzyć zabawną ścianę funkcji. Zabawna ściana może obejmować malowanie ściany po przekątnej, na przemian z jasnym i ciemnym odcieniem w tym samym kolorze. Jeśli masz problemy z wyborem koloru, spróbuj poprosić dziecko o podjęcie decyzji jako projekt.

Tworzenie dynamicznej przestrzeni

Choć może wydawać się, że trudno jest wiedzieć, jak wybrać odpowiedni kolor do pokoju dziecka, istnieje kilka zasad, które mogą ci pomóc. Po pierwsze, wybierz kolor, który pasuje do osobowości Twojego dziecka, a także do stylu pokoju. Na przykład tradycyjna rodzina powinna używać stonowanych różów, które są mniej intensywne niż nasycone. W ten sposób Twoje dziecko będzie czuło się bardziej pod kontrolą stylu pokoju.

Wybierając farbę do pokoju dziecka, neutralne kolory są najbezpieczniejszym zakładem. Są one nie tylko łatwiejsze do zmiany, ale mogą być również bardziej uniwersalne. Jeśli chcesz odważny kolor, użyj go na ścianie akcentowej lub suficie. Możesz wtedy pomalować resztę ścian na dowolny kolor – jaskrawy pomarańcz może dobrze działać na biurku lub szafie.

Te same zasady obowiązują przy wyborze tapety. Tapety i naklejki mogą nadać pomieszczeniu kapryśny charakter bez tworzenia trwałego śladu. Mogą być również ponownie wykorzystane i można je usunąć do woli. Pamiętaj, że pokoje dziecięce powinny być zabawne, więc bądź kreatywny i łam konwencje. Niech to będzie przestrzeń Twojego dziecka i pozwól mu się wyrazić. Jeśli utknąłeś dla pomysłów, sprawdź projekty wiodących projektantów wnętrz.

Rozważ psychologię koloru i osobowość dziecka. Ciemniejsze odcienie mogą hamować myślenie i obniżać jakość snu. Dla dzieci, schemat kolorów z bladymi kolorami lub tonami ziemi stworzy relaksujące, spokojne środowisko. Włączenie akcentów czerwieni może pomóc dodać ciepło i głębię do wystroju. Gdy zawierający czerwień, wybiera akcenty które uzupełniają, nie zderzają się.

Jeśli twój dziecko jest hiperaktywny, rozważa używać jasnego, wesołego colour dla ścian. Jeśli twoje dziecko jest bardziej aktywne, ciepły, jasny żółty lub czerwony byłby odpowiedni dla pokoju. To może balansować out z neutralnymi furnishings. Alternatywnie, ciemny, bogaty niebieski odcień pomoże im skoncentrować się i skupić, podczas gdy jasny żółty lub czerwony kolor utrzyma ich szczęśliwych i skupionych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane