Jak ulepszyć starą boazerię

Zanim zajmiesz się nową, wyłożoną drewnem ścianą w swoim domu, powinieneś zdecydować, jaki styl chcesz uzyskać dla swojego pokoju. Możesz wybrać pomiędzy malowanymi panelami, boazerią lub stiukiem. Określić rodzaj boazerii ściennej masz i jak to było dołączone. Kiedy już wiesz te rzeczy, możesz wybrać najlepszą technikę dla swojego pokoju. Czytaj dalej, aby poznać kilka wspaniałych pomysłów. I pamiętaj, żadna boazeria nie jest taka sama!

Whitewashing

Jeśli masz drewnianą boazerię na ścianach, whitewashing może być doskonałym wyborem. Ta metoda malowania rozjaśnia drewniane powierzchnie, nie ukrywając ich naturalnego usłojenia. Rezultatem jest miękki, rustykalny wygląd. Whitewashing może być stosowany na wielu rodzajach drewna, ale najlepiej sprawdza się na surowym, niewykończonym drewnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybielić panele drewniane w swoim domu. Gdy już to zrobisz, będziesz mógł dodać ten wygląd do każdego pomieszczenia w swoim domu.

Pierwszy, będziesz chciał wyczyścić boazerię. Możesz użyć kombinacji wody i białej farby, aby wybielić powierzchnię. Być może trzeba będzie również zagruntować boazerię najpierw. Jeśli paneling jest nadal brązowy, można użyć wybielacza i wody rozwiązanie. To będzie działać dobrze, ale zostawić trochę brązowego pigmentu za. Możesz również zastosować drugą warstwę wybielania, jeśli chcesz uzyskać inny wygląd.

Malowanie

W przeciwieństwie do zrywania i wymiany boazerii, malowanie starej boazerii może być wykonane bez większego wysiłku. Jednak usunięcie boazerii nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Boazeria jest zazwyczaj przyklejona do ścian i trudno ją usunąć. Przed malowaniem starej boazerii, należy zastosować podkład na powierzchniach, aby chronić je przed złuszczaniem. Primer nada również malowanej powierzchni gładkie wykończenie. Następnym krokiem jest przygotowanie powierzchni z basecoat.

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie ścian z wszelkich plam lub kurzu. Jeśli boazeria jest błyszcząca, możesz użyć deglossera, aby pozbyć się tej powłoki. Ważne jest również, aby dokładnie wyczyścić boazerię. Być może trzeba będzie użyć szpachli, aby usunąć pęknięcia i dziury. Następnie należy lekko przeszlifować boazerię używając papieru ściernego o granulacji 150. Nie szlifuj powierzchni zbyt mocno, bo inaczej farba nie będzie do niej dobrze przylegać.

Szablonowanie

Możesz się zastanawiać, jak uaktualnić starą boazerię. To jest rzeczywiście dość łatwe, jeśli wiesz, jak szablon. Zasadniczo, szablony są projektem, który rysujesz za pomocą szablonu. Aby stworzyć unikalny projekt, będziesz potrzebował szablonu. Szablon powinien być tak szeroki, jak stara boazeria, którą wymieniasz. Aby to zrobić, będziesz potrzebował jednego szablonu octanowego, który ma szerokość od dwudziestu czterech do dwudziestu ośmiu cali. Będziesz również potrzebował wykałaczki. Możesz zanurzyć wykałaczkę w farbie i użyć jej do zastosowania szablonu.

Szablonowanie pozwala na tworzenie unikalnych wzorów, które możesz wykorzystać, aby dodać zainteresowanie do swoich ścian. Jest to również elastyczne, ponieważ można go używać z różnymi rodzajami farb, w tym whitewash i farby teksturowanej. Możesz użyć szablonów, aby stworzyć dramatyczny kontrast lub wymieszać ciekawe kombinacje kolorów. Istnieją wzory szablonów dostępne dla prawie każdego projektu, od dinozaurów dla dzieci do fantazyjnych wzorów dla ścian. Możesz nawet stworzyć swój własny szablon, jeśli nie chcesz używać jednego już dostępnego na rynku. Stenciling jest prawie łatwiejsze niż malowanie, ponieważ trzeba tylko malować pewne obszary zamiast pokrywać całą boazerię grubą, niechlujną warstwą.

Boazeria

Jeśli jesteś zmęczony patrzeniem na zwykłą, starą boazerię w swoim domu, możesz chcieć uaktualnić wygląd z boazerią. Ta dekoracyjna okładzina ścienna jest zarówno ochronna, jak i piękna, chroniąc ściany przed uszkodzeniem i blaknięciem. Może być wykonana z różnych materiałów, w tym drewna, szkła, metalu i PVC. W zależności od osobistego stylu, możesz rozważyć shiplap lub inne style boazerii, które są bardziej popularne w domach w stylu farmhouse.

Podniesione panele drewniane boazeria charakteryzuje się rzędem kwadratów lub prostokątów oddzielonych czterema do ośmiu cali pionowej formowania. Podniesione panele są często podzielone przez głębokie V-kształtne skosy i mają poziome szyny na górze i na dole. Te panele wyglądają pięknie, ale mogą być trudne do zainstalowania i wymagają pewnego doświadczenia i know-how. Jednak jest to warte wysiłku, jeśli chcesz dać swojemu pokojowi natychmiastową aktualizację.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane